Dostizeniya  Ustremlenie Missiya  Mudrost  Vzaimootnosheniya  Sostoyanie  Zdorovie 
Штиль, шторм і правила поведінки за столом

З розповіді одного моряка на тему «Тату, а розкажи мені про штиль і шторм»... Якщо спроектувати цей досвід на життя, вийде дуже в тему. Набридли шторми? От якби у житті був суцільний штиль... Але заждіть з необміркованими бажаннями. Дивимось на природу і шукаємо аналогії з власним життям.

 

Шторми впливають навіть на рух сучасних кораблів: їх може знести в сторону, вони можуть сповільнити хід, хоча це можна й не брати до уваги, якщо порівнювати з вітрильниками. Вітрильнику в шторм рифлять всі вітрила, лишають тільки 1-2 паруси, аби кораблем можна було хоч трохи керувати. А так його несе куди вітер віє, і нічого не зробиш, капітан не напише скаргу Богу, що йому не по курсу. Хоча колись були такі майстри свого діла, які могли так виставити паруси, що корабель ішов практично проти вітру. 

 

ПРО ШТИЛЬ

Штиль гарно виглядає на Чорному морі: вода виблискує всіма кольорами, дельфіни-афаліни ескортують корабель... В океанах штиль може тривати до кількох місяців – сучасним суднам він нічим, крім духоти, не загрожує – працюють гвинти, корабель іде, куди йому треба. Вітрильникам було зле. Коли кілька місяців штиль – корабель не рухався, закінчувалися і псувалися запаси води і продуктів, виникала загроза голоду, команда не мала чим зайнятися і могло трапитися всяке. В деяких місцях, де немає течій і багато мікроводоростей, під час штилю під яскравим сонцем вода може «гнити» і в повітрі поширюється всяка зараза.

 

ПРО ШТОРМ

Справжні профі штормів – ті, що проходили мис Доброї Надії або мис Горн. Там стихія не вщухає! 

Перед штормом на хвилях з’являються білі баранці. Шторм не може настати зненацька – погоду прогнозують, й перед штормом просто не випускають з порту маленькі кораблі, кораблики на підводних крилах, яхти та катери. Великі кораблі, навпаки, можуть на цей час вийти з порту та стати на рейді, для них шторм 3-5 балів – як слонові муха. Чим більший корабель, тим легше він переносить шторм, тим менше його кидає хвиля.

Хитавиця буває кілева та бортова. Кілеву хитавицю переносити легше, ніж бортову, бо тоді корабель стоїть носом або кормою до хвилі і його кидає вперед-назад. Бортова хитавиця набагато неприємніша для людського організму, хвилі вдаряють у борти, і корабель хитає з боку в бік, як величезну колиску. 

При хитавиці найкраще знаходити для себе точку опори посередині корабля – там це явище практично не відчувається або відчувається найменше.

 

ПРО ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

При фарбуванні палубу зразу посипають піском – щоб не було слизько. Великі хвилі можуть перекидатися через борт і затоплювати палубу, але на палубі вода не затримується – для неї зроблені «шляхи відступу» – ватервейси.

Що робити в шторм, коли починається морська хвороба? Не думати про те і робити свою справу – коли ти про те багато не думаєш, то не бачиш у тому проблеми.

Під час шторму тяжко їсти перші страви, але треновані люди можуть все. Обливаються супом з тарілки тільки «чайники». Після другого шторму, як правило, вже всі вміють їсти суп – або їси, або голодний.

Шторм показує сумлінність команди, тоді зразу видно, хто де прохалявив – не закріпив міцно вантаж, не закрив люки, не поклав речі на місце...

Команді при штормі треба бути пильною, вдягнути спецодяг – й виконувати свою роботу. Чи шторм, чи не шторм – робота завжди одна. План дій на випадок шторму чітко розписаний, команда його знає ще до того, як корабель вийде з порту, ніхто не метушиться.

Марина Чайка

Колесо Жизни №83 или №11 2014

 

Получать новые номера журнала первым! 

...

Написать отзыв
Отзывы «Штиль, шторм і правила поведінки за столом»

Ваше имя *:

E-mail *:

Текст сообщения *: