Кожен день має право бути найкращим днем у житті. Чому б сьогоднішній саме таким і не зробити? Продовжимо тему здорового харчування. І саме - ранкового.

Люблю фразу, яка часто ідеально описує вранішній стан одразу після пробудження: “підняли, але не розбудили”. Знайомо, так? Не лише твій мозок, але і твоє тіло, а також всі внутрішні органи під час сну функціонували в економному режимі. Їм потрібно було регенеруватися, відновитися і перезавантажитися.

Пробудження – це природній стрес для організму. З горизонтального положення він переходить у вертикальне. Органам та системам організму потрібно почати активно функціонувати. Але твій шлунок чи жовчний міхур не мають вух і не чули дзвінка будильника. Їм важливо дати сигнал, що день почався. І зробити це можна єдиним способом: випивши теплої води з лимоном і медом. Це найкращий будильник для травної системи.

Наше завдання: натуральним способом провокувати виділення жовчі, що убереже тебе від її застою, спричинених цим хвороб і банально – неприємних відчуттів після сніданку та сповільненого метаболізму (обміну речовин) протягом дня. З цим чудово впораються тепла вода, мед і лимон.

Окрім теплої води з медом можна експериментувати і додавати до води по 1 чайній ложечці спіруліни.

Спіруліна - натуральна мікровододорость темно-зеленого кольору, до складу спіруліни входить близько 2000 вітамінів, мінералів, амінокислот, поліненасичених жирних кислот і ферментів. Спіруліна - це ретельно збалансований самою природою набір з 18 амінокислот, у тому числі 8 незамінних, ненасичені жирні кислоти, безліч мікро-і макроелементів.

Спіруліна містить у своєму складі:

 • повноцінний білок фікоціанін, що забезпечує організм будівельним матеріалом,
 • практично всі види вітамінів, за винятком вітаміну D,
 • ненасичені жирні кислоти (лінолеву і ліноленову), завдяки яким утворюються простагландини (життєво важливі субстанції для імунної системи),
 • вуглеводи,
 • мінеральні речовини, в тому числі легкозасвоюване залізо, магній як противірусний, протипухлинний, протисклеротичний елемент; кальцій і фосфор в легкозасвоюваній формі; калій, що регулює клітинний обмін.
 • мікроелементи, в тому числі селен і германій - що виконують роль антиоксидантів; цинк - складову частину більшості травних ферментів; хром - мікроелемент, що сприяє збалансованому функціонуванню підшлункової залози; мідь - мікроелемент, що бере участь у засвоєнні і переробці організмом заліза.

У порівнянні з іншими продуктами:

 • вміст білка в яйцях - 13%; у м`ясі - 20%; в бобових - 40%; а в спіруліні - 70%;
 • у чайній ложці спіруліни у 10 разів більше бета-каротину, ніж в 1 морквині;
 • у чайній ложці спіруліни в 100 разів більше заліза, ніж в такій же кількості яблук, капусти чи редьки.

До речі! І надважливо! Я раджу розділити сніданок на 2 частини. Перша частина – за 20-30 хвилин після випитої води - легка і дуже вітамінна: смузі / свіжоприготований сік / улюблені фрукти. Друга частина – через 1,5 години після 1-ої - повноцінна і традиційна у твоєму розумінні.

Поговоримо про ПЕРШУ.

Твій організм після ночі – “спраглий” і потребує не лише поповнення водою, але і функціональними елементами. Йому надважливі вітаміни, мінерали, мікро- і макроелементи, які дадуть йому силу функціонувати.

Як відомо, у рідкому вигляді їжа засвоюється швидше і краще. Саме тому завдяки фрешу чи смузі ти буквально з першого ковтка наповнюєш організм потрібними йому елементами.

Найбільша концентрація цінних та поживних речовин – у свіжих (читай – СИРИХ, а не термічно оброблених) рослинних продуктах. Зелень, ягоди, фрукти, овочі – ці продукти здатні підняти твій організм на ноги

Зелень – лідер за кількістю вітамінів та мікроелементів, і дає фору навіть фруктам і овочам. Рекомендовану кількість зелені (а це 500 грамів/день) можливо засвоїти лише у вигляді соків/смузі.

Рецепт смузі

Який раджу приготувати і випити вранці - чим дати потужний енергетичний поштовх організму на весь день:

смузі GREEN POWER

*** вихід - 300 мл:

 1. Яблучний фреш – 200 мл
 2. Свіжий шпинат – 50 грамів (пучок)
 3. Огірок 100 грамів (1 шт)
 4. Ківі – 20 грамів (1/2 шт)
 5. Стебло селери – 20 грамів
 6. Лимонний фреш – 1-2 ч.л.
 7. Суперфуд (на вибір: спіруліна / хлорела / насіння льону / насіння чіа…) – 1 ч.л.

Усі інгредієнти збити в потужному бленлері (потужність від 700 Вт) до однорідної мусової консистенції приємного зеленого кольору. Зелень обов’язково повинна подрібнитися, а не лишитися шматочками.

Будьте healthy!

 

автор Мирослава Ульяніна
ТВ-журналіст і ведуча, 
тренер зі здорового способу життя,
експерт напрямків wellness & lifestyle  shortcut

КОММЕНТАРИИ : 0